Power BI Nasıl Güncellenir?

Belirli zaman dilimlerinde yayımlananan Power BI program güncellemelerini almak Power BI kullanıcı için önemlidir. Zira her yeni sürümde yepyeni ve programın akışını değiştirecek ezber bozan yeni özellikler duyurusunu Power BI’ın üreticisi olan Microsoft yapmaktadır. Ayrıca Power BI’ın yeni ve kapsamlı özellikleri ile alakalı oylama siteminin bulunduğu bu linkten sizde yeni çıkacak özelliklere katkıda bulunabilir ayrıca fikir beyan edebilirsiniz. Kim bilir belki de belirteceğiniz bir fikir Power BI kullanan insanların hayatını kolaylaştırabilir..

Power BI nasıl güncelleştireceğine dair detaylara girmeden önce Power BI’ınızın güncelleştirme için bildirimlerinin açık olduğundan emin olmalısınız.

Resim 1

File –> Option and Settings –> Options –> Updates tabından Resim1de yer alan ayarın açık olduğundan emin olmalısınız. Yoksa yeni güncelleme çıktığını fark edemeyebilirsiniz.

Resim 2

Ayrıca Help–>About kısmına tıklayarak Power BI Desktop sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

Resim 3

Program ilk açıldığında sağ altta bir bildirim kutucuğu belirecektir. Bu kutucuğa tıklayarak son sürümün yayımlandığı Power BI Desktop haberine ulaşabilirsiniz.

Resim 4

Resim 3’te yer alan kutucuktan bağımsız olarak program içerisinde raporlarınızı oluştururken Power BI Desktop uygulamasının sağ alt köşesinde yer alan küçük alandan da faydalanabilirsiniz. “Update avaible” yazısına tıkladığınızda Power BI son sürümün bulunduğu sayfaya sizi yönlendirecektir.

Resim 5

Power BI programı açıkken Windows bildirim alanında Power BI ikonunu görebilirsiniz. Bu küçük ikona tıkladığınızda Power BI son sürümün bulunduğu sayfaya sizi yönlendirecektir.

Peki Güncelleştirmeyi Nasıl Alacağız?

Eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız “Windows Store” açıp Power BI Desktop uygulamasının son sürümünü yükleyebilirsiniz.

Resim 6

Bir diğer yöntem ise Resim 3 ve Resim 4’de yer alan konumlara tıkladığınızda Microsoft Power BI Blog’da yer alan son sürümün bulunduğu indirme sayfasına yönlendirecektir. Buradan son sürümü indirebilirsiniz.

Resim 7

Yeni eklenen özellikleri ve kazanımları etkin bir şekilde kullanmak ve faydalanmak için her zaman güncel sürümü kullanmanız önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir