Microsoft Azure Nedir ?

Azure,  Microsoft’un  Genel  Bulut  uygulama  ve  altyapı  platformudur.  Bu  platformu   pek  çok  şekilde  kullanabilirsiniz.  Örneğin  Windows  Azure  ile  verilerini  Microsoft  veri   merkezleri  üzerinden  çalıştıran  ve  saklayan  bir  internet  uygulaması  hazırlayabilirsiniz.   Windows  Azure’u,  verileri  kurum  içerisinde  (yani  genel  bulut  dışında)  kullanan  uygulamalar   için  sadece  veri  depolamak  amacıyla  da  kullanabilirsiniz.  Windows  Azure’u  geliştirme  ve  test   işlemleri  veya  SharePoint  ve  diğer  uygulamaları  çalıştırmak  amacıyla  sanal  makineler   oluşturmak  için  de  kullanabilirsiniz.  Windows  Azure’u  çok  ama  çok  sayıda  kullanıcıya  sahip   çok  büyük  ölçeklendirilebilir  uygulamalar  oluşturmak  için  de  kullanabilirsiniz.  Platform  pek   çok  hizmet  sunduğundan  tüm  bunlar  ve  çok  daha  fazlası  mümkündür.Neden Windows Azure bulutu diye sorduğumuzda ise karışımıza 10 maddede kısaca şu cevaplar çıkıyor:

1. Windows Azure, Bulut Bilişim’in kendisidir.

2. Windows Azure, Microsoft Veri Merkezlerinden verilen Bilişim Teknolojisi servislerini sunar.

3. Windows Azure, BT kaynak ve imkânlarına kullandığın kadar ödeyerek erişmenizi sağlar.

4. Windows Azure’da kontrol sizin elinizde, ihtiyacınıza göre çok yüksek miktarlara büyütebilme ve sonrasında küçültebilme imkânınız var.

5. Windows Azure’da kaynaklara hemen ve kolayca ulaşırsınız.

6. Windows Azure her türlü uygulama için açık, esnek ve güvenilir platform sağlar.

7. Windows Azure sanal sunucu, web sitesi, uygulamalar için bulut platform, veri depolama, ağ ve benzeri hizmetleri sunar.

8. Windows Azure, en yaygın Bulut Bilişim servisi olarak 89 ülkede kullanılıyor.

9. Windows Azure’da her bilgi tüm dünyaya yayılmış, yerel ve uzak coğrafi yedeklilik sağlayan Microsoft veri merkezi güvencesindedir.

10. Windows Azure ile çevreye daha az zarar verirsiniz. Microsoft’un standartlara uygun, büyüme, süreklilik, güç tüketimi gibi konularda lider yenilikçi teknolojiler kullanan veri merkezlerinden yararlanırsınız.

– See more at: https://blog.microsoft.com.tr/10-maddede-windows-azure.html#sthash.QRNZ0Oqh.dpuf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir